Gry craps w kasynach internetowych

Gra craps, a więc gra w kości, jest jedną z najstarszych gier hazardowych na świecie i cieszy się dużą popularnością już od czasów starożytnych. Jako ciekawostkę warto nadmienić, że słowo hazard oznacza w języku arabskim właśnie grę w kości. Nie trzeba chyba dodawać, że współczesne gry craps dość znacznie różnią się od tradycyjnej gry z wykorzystaniem kostek. We współczesnej odmianie gry w kości używa się dwóch kości sześciooczkowych. Gra w kości jest także bardzo popularna w kasynach online.

Istotą dzisiejszej gry w craps jest obstawianie, jaki wynik padnie w następnym rzucie. Najczęściej pojawiającym się wynikiem rzutu kośćmi jest siódekma. Wynika to z matematyki, a konkretnie z rachunku prawdopodobieństwa. Wynik siedem z dwóch kości uzyskamy, gdy wyrzucone zostaną kombinacje jedynki i szóstki, dwójki i piątki oraz trójki i czwórki. Siedem to wynik w craps on line znajdujący się dokładnie po środku wszystkich możliwych wyników.

Gry online crpas to bardzo emocjonująca rozrywka. Podczas gry możemy obstawić wiele różnych zakładów. Do popularnych zakładów należą zakłady na wyrzucenie konkretnego wyniku. W craps mamy także inne, bardziej skomplikowane zakłady, na przykład bardzo często obstawianie są tzw. zakłady na passline. Co bardzo uatrakcyjnia grę w kości to fakt, że zakłady obstawiać może nie tylko gracz, ale także osoby obserwujące rozgrywkę. Pole do obstawiania zakładu pass line zajmuje największą część stołu do gry w kości. Obok tego pola znajdują się także pola do obstawiania zakładów pobocznych.

Aby postawić zakład pass line kładziemy żetony na bocznej części stołu oznaczonej napisem PASS. W pierwszej fazie zakładu pass line wygrywamy, jeśli na kościach wyrzucona zostanie siódemka lub jedenastka. Przegrywamy nasz zakład wówczas, gdy na kościach wypadnie dwa, trzy lub dwanaście. Inny wynik prowadzi do drugiej fazy zakładu, w którym mogą brać udział także inni gracze. Wartość wyrzucona w pierwszym rzucie, staje się teraz tak zwaną wartością punktu. Od tej pory należy osiągnąć tą wartość zanim wyrzucona zostanie siódemka, ponieważ w przeciwnym razie zakład jest przegrany.