Kasyna online będą mogły reklamować się na Facebooku

Facebook, zgodnie ze swoimi starymi zasadami dotyczącymi wyświetlania reklam, nie zezwalał na promocję na swojej stronie kasyn online. Widząc ogromny potencjał na wzrost zysków, największy portal spełecznościowy na świecie zmienia swoje zasady i umożliwi kasynom online reklamę swoich usług.

Zgodnie z nowymi zasadami na Facebooku będą mogły reklamować się kasyna online, strony pokerowe, serwisy oferujące zakłady sportowe, loterie oraz inne powiązane z hazardem strony. Prawdopodobnie swoje reklamy na stronie będą mogły zamieszczać także firmy oferujące usługi gier mobilnych.

Zmiany w zasadach wyświetlania reklam nie będą jednak dotyczyć terytorium Stanów Zjednoczonych. Ze względu na obowiązujące w USA prawo hazardowe, kasyna internetowe nie będą mogły kierować swoich reklam bezpośrednio do użytkowników amerykańskich.

Większość kasyn internetowych nie posiada swoich siedzib w USA, dlatego nowe regulacje nie powinny stanowić dla nich problemu. Nowe zasady uderzą jedynie w amerykańskich operatorów programów partnerskich, którzy nie będą mogli pozyskać nowych graczy poprzez reklamy na Facebooku.