Betfair otrzymało niemiecką licencję hazardową

Dobrze znana niemal wszystkim graczom firma bukmacherska Betfair jako jedna z pierwszych otrzymała niemiecką licencję hazardową, przyznaną przez kraj związkowy Szlezwik-Holsztyn. W wyniku ogłoszenia tego komunikatu cena akcji Betfair na londyńskim parkiecie podskoczyła o 5%, do 839 pensów.

Przyznanie Betfair licencji przez niemiecki rząd to krok milowy w zakładach bukmacherskich oraz grach hazardowych. Od tego momentu zakłady internetowe na cały szereg sportów stały się w pełni legalne. Przetarły także ścieżkę dla legalizacji internetowych kasyn i domów pokerowych.

Gest ten może także ułatwić firmie Betfair podbój pozostałych rynków, z amerykańskim na czele, zapewniając angielskiemu bukmacherowi miejsce wśród liderów firm hazardowych na świecie. Jest to bowiem jeden z trzech operatorów, którzy dostali pozwolenie na prowadzenie sieciowej działalności hazardowej na terenie Niemiec. Stawką za możliwość świadczenia swoich usług jest 20% podatek od przychodów, które Betfair zobowiązało się uiszczać na rzecz regionu Szlezwik-Holsztyn.

Analitycy przewidują, że rocznie będzie to kosztować firmę około 3 milionów funtów, co stanowi około 3% globalnych przychodów. Rynek bukmacherski Niemiec wyceniany jest na około 40 miliardów funtów, jednak znaczna jego część nadal pozostaje w tak zwanej szarej strefie.