Bodog z licencją w Wielkiej Brytanii

W tej chwili Bodog posiada trzy strony oraz trzy różne licencje. Bodog.co.uk operuje z Antigua i obsługuje głównie rynek brytyjski. Bodog88 mieści się na Filipinach i zajmuje się rynkiem azjatyckim. Z kolei Bodog.eu, który do słynnego Czarnego Piątku operował jako Bodog.com, funkcjonuje z Kahnawake.

Patrik Selin, generalny dyrektor Bodog Europe oraz nowy dyrektor Bodog UK, powiedział, że uruchomienie strony pod brytyjską licencją zajmie firmie około 3 miesięcy. Operacja ta będzie wymagała m. in. instalacji serwerów oraz zatrudnienia około 100 pracowników. Selin odmówił komentarza na pytanie, kiedy strona zacznie przynosić zyski. Dlaczego więc Bodog starał się o licencję w Wielkiej Brytanii? "Rynek brytyjski traktujemy jako sprawę długofalową. To największy regulowany rynek na świecie i chcemy być jego częścią. Chcemy zbudować relacje z brytyjskimi klientami w oparciu o zaufanie” – powiedział Selin.

Na mocny przyznanej licencji Bodog może oferować brytyjskim klientom tylko internetowe zakłady sportowe oraz internetowe kasyno. Licencja na usługi pokera online nie została jeszcze wypracowana. Gdy tylko nowa strona będzie gotowa, Bodog.co.uk zacznie operować na mocy licencji brytyjskiej, rezygnując z licencji w Antigua. Gracze z poza Wielkiej Brytanii zostaną zablokowani i będą mogli przenieść się na stronę Bodog.eu.

Selin zapowiada wielka kampanie reklamową na terenie całej Wielkiej Brytanii: "Od kiedy mamy licencję możemy zawierać więcej umów z większą ilością firm. Możemy zacieśnić współprace z mediami i o wiele łatwiej reklamować nasze usługi. Zamierzamy zrobić kilka wielkich rzeczy, które zadziwią wszystkich. W tej chwili jesteśmy na etapie negocjacji” – powiedział. Z drugiej strony, Bodog będzie musiał zapłacić do budżetu Wielkiej Brytanii 15% podatek od zysków brutto.

Komisja ds. hazardu przyznała Bodog UK także licencję na prowadzenie stacjonarnych punktów zakładów sportowych. Selin zapowiedział otwarcie kliku małych punktów do końca 2012 roku. Bodog doskonale wybrało moment wejścia na rynek brytyjski. Już wkrótce wszyscy operatorzy w Wielkiej Brytanii, funkcjonujący z rajów podatkowych, będą zmuszeni do nabycia dodatkowej licencji, za dodatkową opłatą. Zniweluje to dotychczasowe korzyści, płynące z płacenia niższych podatków w rajach podatkowych.